logo kowr 2

v konkurs powozenia 20170726 1830183698W dniach 15-16 lipca 2017r. odbył się jubileuszowy V Międzynarodowy Konkurs Powożenia Tradycyjnego im. księżnej Daisy von Pless. Honorowy patronat nad konkursem objął Bolko, VI książe pszczyński, hrabia von Hochberg, baron na Książu.
W sobotę, 15 lipca, 15 stylowych zaprzęgów prezentowało się na książańskim hipodromie, w przejeździe do Zamku oraz przed samym Zamkiem Książ.
16 lipca rozegrane zostały 2 konkursy: maraton, który odbywał się na łąkach Stada Ogierów Książ oraz w oddalonych o około 5 km od Książa Świebodzicach, a także finałowy konkurs zręczności powożenia rozegrany na książańskim hipodromie.
V Międzynarodowy Konkurs Powożenia Tradycyjnego nie mógłby się odbyć gdyby nie główny patron i sponsor imprezy Agencja Nieruchomości Rolnych. Oprócz ANR patronami byli teZ: Gmina Wałbrzych, Miasto Świebodzice, Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o. o., w którego strukturach jest obecnie Stado Ogierów Książ oraz Zamek Książ Sp. z o. o.

Nagrody dla zwycięzców wręczane były przez Pana Andrzeja Sutkowskiego - Wiceprezesa ANR, Pana dr. Romana Szełemeja - Prezydenta Wałbrzycha, Pana Wiktora Karola - Prezesa Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o. o., w imieniu Księcia Bolka przez Pana Mateusza Mykytyszyna - Prezesa Fundacji Księżnej Daisy. Przy dekoracjach zawsze towarzyszył Prezes Polskiego Towarzystwa Powozowego, które było głównym organizatorem imprezy Pan Andrzej Novak-Zempliński.
Zwycięzcami poszczególnych kategorii w Konkursie byli:

Czwórki: Ireneusz Kozłowski,
konie - Kalina Jagodne, Walencja, Wezyr i Kabaret Jagodne - Stajnia: Jeździecki Klub Sportowy Jagodne, pojazd roof-seat break z 1919 roku

Pary: Krzysztof Idzikowski,
konie Laki i Eston, stajnia Strzyżew, pojazd break wagonette z 1919 roku

Tandemy: Urbain Van de Voorde, reprezentant Belgii
konie Blasfemo JAQ i Bordador JAQ, pojazd - going to cover z 1900 r.

Single: Paweł Olszewski,
koń Steeger, Stajnia Głuszyca, pojazd klappenbreak z 1923 roku

V Międzynarodowy Konkurs Powożenia Tradycyjnego im. księżnej Daisy von Pless zakończony, ale już w lipcu 2018 organizatorzy zapraszają na VI Międzynarodowy Konkurs do Książa.

 
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com