logo kowr 2

Aromat Węgry

Po raz kolejny konie rasy śląskiej hodowli i własności Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim, Spółki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Powożeniu w węgierskim Mezohegyes spisały się na medal.

Rok 2019 to fantastyczny sukces Aromata (Lokan – Aronia po Nomen), który zdobył srebrny medal w kategorii koni 7-letnich. Powoził nim Mistrz Świata Bartłomiej Kwiatek.

Aromat to kolejny syn epokowego og. Lokan. Lokan – Wicemistrz Świata z 2010r. był ojcem Bazylego (od Bazylia po Palant), Mistrza i II Wicemistrza Świata oraz og. Epilog (od Egida po Nomen) - II Wicemistrza Świata Młodych Koni. Wszystkie te mistrzowskie konie zostały wyhodowane w Stadzie Ogierów Książ, należącym do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.

W kategorii koni 6-letnich zaprezentowaliśmy og. Frombork (Nomen – Fuksja po Jogurt) -ubiegłorocznego Wicemistrza Świata Młodych Koni. Tym razem Frombork w ścisłym finale siedmiu koni z całego świata zajął IV miejsce.

W 2019 r. po raz kolejny konie z Książa, a tym razem Aromat i Frombork udowodniły, że naszej hodowli konie są w czołówce koni zaprzęgowych na świecie.

 

Pełne wyniki koni 6-letnich

Pełne wyniki koni 7-letnich

 

 

 

 
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com