logo kowr 2

kwia

Po raz kolejny konie wyhodowane w SO Książ, własności OHZ Kamieniec Ząbkowicki zdobyły laury na Mistrzostwach Świata!

Tym razem - zawodnik Bartłomiej Kwiatek zaprezentował aż 3 konie na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Powożeniu, które odbyły się w węgierskim Mezohegyes. 

Wszystkie prezentowane przez zawodnika ślązaki zaakwalifikowały się się do udziału w finale, a dwa z nich wywalczyły miejsca na podium - obok koni z Niemiec i Austrii. 

W kategorii 5-latków - ogier Frombork (Nomen/ Fuksja po Jogurt), wywalczył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata! 

W kategorii 6-latków - ogier Renesans (Lokan/ Regencja po Bank), wywalczył brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Świata! W tej samej kategorii wałach Aromat (Lokan/ Aria po Palant) uplasował się na 5 pozycji.

Na koncie SO Książ i OHZ Kamieniec Ząbkowicki - od pierwszej edycji Mistrzostw Świata Młodych Koni, która odbyła się w 2015 roku - zgromadzonych zostało tym samym aż 7 medali! Możemy być więc dumni, ponieważ oznacza to, że linia hodowlana oraz trening sportowy koni są prowadzone na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć także, że prezentowane konie pochodzą m.in. z linii zasłużonego ogiera Lokan - który pozostawił po sobie wspaniałe potomstwo, godnie reprezentujące go na arenach światowych. Konie uczestniczące w tegorocznej edycji Mistrzostw Świata wyróżniły bardzo dobre noty w konkursie maratonu kombinowanego. Prowadzone w dobrym tempie, postawione odpowiednio na pomocach, kryjące mocno teren - zasłużyły na wysokie noty od międzynarodowego Jury i tym samym zapewniły miejsce na podium.

Więcej na www.stadoksiaz.pl

 
Copyright 2009 - 2016r.