logo kowr 2

Ptakowice 2019 3Podczas trzech dni zmagań o medale Mistrzostw Polski, które odbyły się w Ptakowicach w dniach 25-28 lipca 2019 r. nasz zawodnik Bartłomiej Kwiatek, debiutując w randze zaprzęgów parokonnych, zdobył 3 miejsce Mistrzostw Polski z końmi Aromat (Lokan - Aronia po Nomen), Frombork (Nomen - Fuksja po Jogurt) hod. SO Książ i wł. OHZ Kamieniec Ząbkowicki.

Warto podkreślić fakt, że był to debiut dla zawodnika Bartłomieja Kwiatka i koni wywodzących się ze Stada Ogierów w Książu, które jest kolebką hodowli koni zaprzęgowych rasy śląskiej. Nasze Konie niejednokrotnie udowodniły, że są najbardziej predysponowaną do wyczynowego sportu zaprzęgowego rasą w Polsce. Medale Mistrzostw Polski zawsze są ogromnym sukcesem zwłaszcza, gdy zdobywa się je debiutując w nowej konkurencji.

Wynik potwierdza nie tylko ogromny potencjał i jakość hodowli naszych śląskich, koni, ale również profesjonalizm i najwyższą jakość prezentowaną przez Bartłomieja Kwiatka.

W Międzynarodowych Zawodach Zaprzęgowych CAI 3* aktualni Mistrzowie Świata Bartłomiej Kwiatek i ogier Sonet (Dastin xx- Sorbona po Bojkot), jak przystało na Mistrzowski duet nie mieli sobie równych. Ich perfekcyjne zgranie, wyczucie Soneta i chęć walki przyniosły 1 miejsce.

Ogier Sonet już teraz stał się legendą polskiego powożenia. Kto jeszcze nie miał możliwości zobaczenia ogiera podczas zawodów to zapraszamy do SO Książ, gdzie na co dzień można zobaczyć trening Soneta i pozostałych książańskich koni, pod lejcą samego BARTŁOMIEJA KWIATKA.

 Pełna tabela wyników - LINK

 

 
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com