logo kowr 2

dozynki 19 02W dniach 31.08.2019 – 01.09.2019 na Jasnej Górze w Częstochowie odbywała się XXVIII Krajowa Wystawa Rolnicza i XX Dni Europejskiej Kultury Ludowej. Elementem tych wydarzeń były Dożynki Jasnogórskie 2019.

Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie jest jedną z największych w Polsce imprez tego typu – rokrocznie uczestniczy w niej około 400 wystawców z całej Polski. Również podczas tegorocznej edycji nie brakowało zwiedzających  – mimo upałów panujących w weekend frekwencja była imponująca.
Na program obu imprez składały się prezentacje dorobku polskiego rolnictwa, osiągnięć nauki rolniczej oraz kultury i sztuki ludowej.


Główne uroczystości dożynkowe odbywały się w niedzielę 1 września. Uroczystej sumie z błogosławieństwem wieńców żniwnych i płodów ziemi przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering, który także wygłosi homilię.
Podczas niedzielnej uroczystości minister Halina Szymańska odczytała adresowany do rolników list prezydenta Andrzeja Dudy. Obecny na Dożynkach minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski również skierował swoje słowa do rolników dziękując im za zaangażowanie w codzienną pracę.

Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o. prezentował swoje osiągnięcia w zakresie hodowli zwierząt i uprawy roślin na wspólnym stoisku spółek KOWR. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających i dało możliwość zaprezentowania się przed rolnikami z całej Polski.

 

 
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com